מוסכם גישור גירושין
לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות, התקשרו עכשיו:

גירושין בהסכמה

הכל על גירושים בהסכמה

גירושין בהסכמה הינו הליך בו בני הזוג שבחרו להיפרד, מבקשים לעשות זאת שלא באמצעות הליכים משפטיים, אלא באמצעות הליך של בניית הסכמות – הליך גישור לגירושין.

גירושין בהסכמה - הסכמה חופשית

הנושא והרעיון הוא הסכמה חופשית ובניית הסכמות שמבוססות על הרצון והצרכים של בני הזוג.

מאוד מעניין לראות שבהליכי גירושים בהסכמה, על אף שכולם מבוססים על אותם חוקים – כל הסכם הוא שונה ממשנהו ואין הסכם אחד דומה להסכם אחר.

יש כל כך הרבה פרטים ב- הסכם גירושין וכל זוג רואה אותם אחרת ומבקש לקבוע ולבסס את ההסכמות על מבנה המשפחה הספציפית שלו.

תוצאה זו עומדת בקשר ישיר לכך שבני הזוג בחרו במסלול של גירושין בהסכמה.

כל הליך אחר ובעיקר הליך משפטי, הוא הליך שמבוצע ללא הסכמה חופשית אלא קביעה של ביהמ"ש או בית הדין על פי הנתונים כפי שהם רואים אותם.

אנחנו זמינים עבורכם ושמחים לעזור
השאירו פרטים ונחזור אליכם בזמן שיתאים לכם
משפחה מודרנית דרך מוסכם
צרו איתנו קשר לקבלת פרטים נוספים

אנו מזמינים אותך לפנות אלינו עוד היום לקבלת מידע מלא:

גישור גירושין דרך מוסכם

מהם הכללים לניהול נכון של הליך גירושים בהסכמה

הכלל הראשון הוא בחירת הדרך:

אם יש סיכוי להציל את הנישואים שלכם או שאינכם בטוחים כי פרידה היא הדבר הנכון עבורכם.

נסו לפנות למי שיסייע לכם להבין את המקום הזה ולדעת מה נכון לכם לעשות.

הכלל השני הוא בחירת ההליך :

כיום, לאחר החוק החדש – החוק להסדר התדיינויות במשפחה, זוגות רבים בוחרים להתגרש באמצעות הליך חלופי להליך המשפטי ובעיקר בהליך גישור לגירושין.

הליך גישור לגירושין הוא קצר מאוד וזול עשרות מונים מהליכים משפטיים אחרים.

הוא מתאים בדיוק לאותם זוגות שמגיעים להתגרש בהסכמה ותוך ראייה משותפת שהם מפרקים את הזוגיות אך לא את ההורות והמשפחה.

כלל שלישי הוא לבחור את איש המקצוע הנכון ולסמוך עליו:

אם בחרתם בהליך גירושין בהסכמה, בחרו את המגשר או המגשרת או מרכז הגישור שלאחר שיחה איתם תרגישו שהגעתם לחוף מבטחים.

שאלו מי שיובילו אתכם לבניית ההסכמות הנכונות ולהסכם הוגן ונכון עבורכם. קראו המלצות (אמיתיות) ותלכו עם הלב שלכם.

כלל רביעי : שימו את הילדים במרכז

הליך גירושין אינו הליך קל רגשית, ומלווה בהרבה אמוציות, כעסים, משקעים שהיו לאורך חיי הנישואים.

אם שכילו לשים את הילדים במרכז השולחן, יקל עליכם להגיע להחלטות הנכונות ביותר.

קבלו שלילדים יהיה קל יותר לקבל הורים מתקשרים שנמצאים ביחסים טובים. לכך אין מחיר או תחליף.

ובעיקר-  נסו שהמשא ומתן יתנהל בחדר הגישור ולא מול הילדים. אותם השאירו בעד שניכם.

לסיכום,

גירושים בהסכמה הוא הליך של בניית הסכמות משותפות שמבוססות על הרצונות והצרכים שלכם ושל ילדיכם.

בחרו את המרכז והמגשרים שאתם סומכים עליהם שיצליחו להביא אתכם להסכם הטוב ביותר עבורכם ועבור משפחתכם.

גירושין בהסכמה – המדריך המלא ועדכני ביותר 2024

כבר מכותרת המאמר ניתן להעריך שאם יש דבר כזה שנקרא "גירושין בהסכמה" משמע שיש גם גירושין שלא בהסכמה… על מנת להבין את הנושא בצורה מקצועית וטובה יותר נסביר קודם מה קורה בגירושין שלא בהסכמה.

אצל רוב הזוגות ישנו צד אחד ששלם יותר עם ההחלטה להתגרש בהשוואה לצד השני. אז איך מתמודדים עם מקרה כזה בו יש פער משמעותי בבשלות של כל אחד מהצדדים לגבי ההחלטה להתגרש?

במצב כזה הצד היוזם צריך להחליט כמה רחוק הוא מוכן ללכת עם ההחלטה על הגירושין וכמה סבלנות יש לו כדי להמתין עד שהצד השני יישר איתו קו, על מנת לעשות את התהליך בצורה מסודרת, ותוך מזעור הנזקים.

נסתכל לדוגמא על בני זוג שאחד מהם נבגד והחליט שהוא מעוניין להתגרש (לא משנה אם זה הגבר או האישה). הצד השני אינו מעוניין לשתף פעולה ומרגיש שמגיעה לו הזדמנות נוספת. הצד הנבגד יצטרך לקבל החלטה האם להתחיל הליך גירושין שלא בהסכמה ולהצטייד בעו"ד, לפתוח תיק בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה, להגיע לפגישה ליישוב סכסוך (פגישת מהו"ת), לחתום על טופס וויתור ולתבוע את הגט שלו.

כמובן שהליך כזה הוא הרבה יותר מסורבל, ארוך ויקר, ואינו משאיר הרבה תקווה להמשך הורות משותפת, בריאה ונכונה. אלא שאם הצד הנבגד מרגיש שהגיעו מים עד נפש, והוא אינו יכול להמשיך לסבול את המצב הקיים, אזי זה בדיוק מה שהוא יעשה, כי האלטרנטיבה – להמתין עד שהצד השני יסכים להירתם להליך ולסיים את הנישואין בצורה יפה והוגנת – נראית לו רחוקה מדי.

לכל אחד מאיתנו יש נקודת שבירה, ומיותר לציין שאחרי מקרה כמו בדוגמא הנ"ל המצב בבית אינו אידאלי ושני בני הזוג יושבים על חבית נפץ שרק מחכה להתפוצץ.

מקרה כזה נקרא גירושין שלא בהסכמה והוא אינו מתאים לגישור אלא רק להליך משפטי.

האפשרות הטובה והבריאה יותר הינה כמובן גירושין בהסכמה. היא מתאימה למקרה בו שני בני הזוג שלמים עם ההחלטה (מי פחות ומי יותר), אבל שניהם בשלים ורוצים להגיע להסכמות אחד עם השנייה ולבנות הסכם גירושין ביחד ללא הליך משפטי. בהחלט יתכן מצב בו אחד הצדדים פחות שלם עם ההליך אבל הוא מבין את האלטרנטיבה שיש לו ובוחר ללכת "בדרך המלך".

לסיכום – גירושין בהסכמה הוא הליך בו שני בני הזוג קיבלו החלטה משותפת להתגרש ורוצים לבנות יחד את המשך דרכם החדשה למען עתיד טוב יותר עבורם ועבור הילדים.

למי מתאים גירושין בהסכמה

הליך של גירושין בהסכמה מתאים לכל זוג שהגיע להחלטה משותפת כי זה הזמן להפריד כוחות. הם מעוניינים להגיע להסכם הוגן ולהיות כנים אחד עם השניה בכל ההליך, ולמצוא פתרון שיהיה נכון בעיקר עבור הילדים אבל גם עבור הצד השני. רצוי כמובן שהם יגיעו בשלים להליך ועם רצון אמיתי לסיים את הנישואין בצורה מכבדת יפה. אין צורך להגיע להסכמות מראש לגבי נושאים כמו מזונות, זמני שהות וכד' אלא רק להגיע עם רצון אמיתי לבנות יחד עם המגשר הסכם הוגן עבור שני הצדדים.

עם מי מנהלים הליך כזה

הליך של גירושין בהסכמה נהוג לעשות בליווי מגשר. הערך המוסף של מגשר נובע מכך שהוא אובייקטיבי לגמרי ומייצג את שני הצדדים במידה שווה. ההחלטה איך יראה הסכם נשארת בידיהם של בני הזוג (המגשר לא מחליט במקומם) אבל המגשר יעזור לזוג לקבל את החלטות הנכונות. הוא יצייר להם מפה של המשך הדרך, יוודא איתם ששניהם יוכלו לעמוד בתנאי ההסכם בלי להחסיר דבר מילדיהם, יפרוס בפניהם את כל הנושאים שלגביהם יצטרכו להגיע להחלטות, והיכן שתצוץ מחלוקת יעזור להם, בעזרת ידע וניסיון, לפתור אותה ולהגיע להחלטה נכונה עבור שניהם ובהסכמה מלאה.

זוג אצל מוסכם

כמה זמן זה לוקח

מוסכם עוזרת לכל אורך הדרך

הליך של גירושין בהסכמה אורך בין 3 ל-5 מפגשים (ולפעמים גם יותר) שנפרסים על פני חודש-חודשיים. יש מקרים בהם מספיקות 8 שעות גישור כדי להגיע להסכמות שמאפשרות בניית הסכם. כמובן שמספר הפגישות ותדירותן תלוי בעיקר בבני הזוג – עד כמה הם קרובים ומגובשים בדעותיהם. ישנם זוגות שמצליחים להגיע בפגישה אחת להסכמות וישנם זוגות שצריכים עשרה מפגשים על מנת לגבש הסכם. האחריות שלנו ושל כל מגשר מנוסה היא לדאוג שההסכם יהיה הוגן ויסודי על מנת שלא תצוץ בעתיד הקרוב או הרחוק מחלוקת שתביא את בני הזוג לבית המשפט. לכן לא כדאי למהר. ההליך צריך להתבצע בצורה יסודית, כי לאחר שההסכם יאושר ע"י בית המשפט או בית הדין יהיה קשה מאד לשנות אותו.

כמה זה עולה

הליך של גירושין בהסכמה מורכב משני חלקים מרכזיים. הראשון הוא בניית הסכמות, ובשבילן צריך כמובן שעות גישור. לאחר שכל הנושאים מוסכמים ומקובלים על שני הצדדים נשאר כמובן לכתוב את ההסכמות עבור בית המשפט או בית הדין בצורה של הסכם גירושין (זאת המטרה הסופית של ההליך). המחיר השעתי נע בין 500 ל-1,200 ₪ (המחיר ב"מוסכם – מרכז מהגשרים הארצי" נע בין 490 ל-750) בתוספת מע"מ כמובן, ובניית ההסכם נעה בין 5,000 ל-12,000 ₪ (המחירים במוסכם נעים בין 4,500 ל-8,500). בסה"כ עלות ממוצעת של כל ההליך (זה כמובן תלוי בזוג עצמו וביכולותיו של המגשר) נעה בין 8,000 ל-14,000 ₪. העלות הזו נמוכה משמעותית מהליך משפטי או בוררות או גירושין בשיתוף פעולה וכד'. גירושין בהסכמה היא הדרך הטובה ביותר מבחינה כלכלית לסיום הנישואין בשלום.

גישור גירושין דרך מוסכם

איך מתחילים

צוות מוסכם שחור לבן

כל מה שצריך לעשות זה לתאם פגישת היכרות עם מגשר/ת ששניכם מסכימים עליו. חשוב מאד שזה יהיה מגשר מוסמך עם הרבה ניסיון בתחום כי בדרך כלל ישנה הזדמנות אחת ויחידה לסיים את ההליך בצורה של גירושין בהסכמה. בחירת המגשר הנכון היא קריטית להצלחת ההליך, וזה הסוד האמיתי של "מוסכם – מרכז המגשרים הארצי". אנחנו משתדלים (וברוב המקרים גם מצליחים) להתאים לכל זוג את המגשר הנכון והמתאים ביותר עבורו מתוך עשרות מגשרים ומגשרות שאנחנו עובדים איתם.

בפגישה הראשונה הזוג יקבל הסבר מפורט על התהליך. המגשר יבין מהן הנקודות החשובות ביותר לכל אחד מבני הזוג ויחד איתם יעבור על כל הנושאים שלגביהם יצטרכו בני הזוג לקבל החלטות. לאחר שיאסוף את כל חלקי הפאזל (הכנסות/הוצאות, כספים, רכוש וכד') הוא יתחיל יחד הזוג לחלק את הכל לשני חלקים הוגנים עם אופק כלכלי נכון עבור כל אחד מבני הזוג וכמובן עבור ילדיהם.

לסיכום

אם החלטתם לסיים את הנישואין ובחרתם בדרך המלך של גירושין בהסכמה דעו שחסכתם לעצמכם כספים רבים, עוגמת נפש, זמן יקר, קשר הורי פגום, והכי חשוב – שמרתם על בריאות הנפש שלכם ושל ילדיכם.

יתרון נוסף שנתתם לעצמכם הוא הפתח לקחת צעד אחורה.

 ישנם מקרים בהם מתחילים הליך של גישור ותוך כדי ההליך מגלים שהסיבה לגירושין פתירה ושניתן לתקן את מערכת היחסים הזוגית.

מגשר מנוסה יקלוט את זה כבר בפגישה הראשונה ויציף את האפשרות, ובמידת הצורך גם יעזור לקבל כלים לתקן את הנישואין (ימליץ על ערוץ טיפולי).

זהו יתרון משמעותי שבהליך משפטי כמעט ולא קיים. אם כל הזוגות היו בוחרים להתגרש דרך הליך גישור מסודר, יתכן שחלק משמעותי מהם עדיין היו נשואים.

נשמח לסייע ולעזור לכם להגיע למקום הנכון ביותר עבורכם ועבור משפחתכם.

בברכה, צוות "מוסכם – מרכז המגשרים הארצי".

בתהליך העדין של גירושין בהסכמה, חשוב שילווה אתכם מגשר או מגשרת מקצועי/ת ומסור/ה ביותר.

מוסכם ללא פחד

מאמרים בנושא של גירושין בהסכמה

צרו איתנו קשר

אנו מזמינים אותך לפנות אלינו עוד היום ולהתחיל להניח את היסודות לתהליך גירושין מכבד, הדדי ושומר על הרווחה שלכם.

גישור גירושין דרך מוסכם