הסדרי שהות גירושין

עד לפני כמה שנים היה מקובל כי כשההורים מתגרשים הילדים נשארים עם האם ולאב היו הסדרי ראיה של זמנים קבועים בהם הוא יכול לראות את הילדים. בתקופה האחרונה יותר ויותר הורים חולקים ביניהם יותר זמן עם הילדים מתוך ההבנה שטובת הילדים היא שני הורים משמעותיים.

חשיבת מוסכם

בעבר הלא רחוק נהגו להשתמש במונחים כגון משמורת והסדרי ראיה בגירושין. עם הזמן הוחלפו מונחים אלו במונחים החדשים: זמני שהות/ הסדרי שהות, מאחר וכיום ברוב המשפחות זמני השהות יותר ויותר שוים בין ההורים.

את זמני השהות נהוג לחלק על פני שבועיים מאחר ובשבוע יש שבעה ימים ומספר אי זוגי זה מקשה את החשבון. לדוגמה, בזמני שהות שווים החלוקה תהיה 7/7 שבעה ימים אצל האם ושבעה ימים אצל האב. חלוקה זו היא החלוקה הטובה ביותר עבור הילדים שנהנים משני הורים משמעותיים בחייהם. אצל משפחות רבות החלוקה תהיה 6/8 או 5/9 שגם חלוקות אלו נחשבות כמעט שוות, ועדיין ישנם כמובן הסדרים אחרים.

מוסכם

בכל סוג של חלוקה עדיין יהיה מוגדר הורה אחד כהורה מרכז: הורה האחראי על רישום הילדים למסגרות החינוכיות, קופות חולים ועניינים מנהליים כגון אלו.

הנושא הכי חשוב בהסכם הגירושין הוא כמובן הילדים. אצל מי ישהו, כמה זמן, ומי אחראי לתפקוד השוטף.

כמובן שכפועל יוצא מהסדרי השהות שנקבעו יגזרו המזונות שיביאו בחשבון את היחס בין ההורים בזמני השהות וכמו כן את יחס ההכנסות.

בתקופת הפרידה החל מההחלטה ועד הפרידה הפיזית וגם לאחר מכן ישנם עדיין דברים שאינם ידועים, איך בכלל יראו החיים החדשים מבחינת כלכלה, תעסוקה, פנאי. מכיוון שכך אך טבעי שיהיו שינויים והתאמות בזמני השהות בכלל ובאילו ימים ספציפיים בפרט. את הימים ניתן לחלק לפי נוחות ההורים ודי בהסכמה בכתב (בווצאפ למשל) בכדי לשנות את הימים אך במקרים שבהם יחס זמני השהות משתנים יש להסכים על כך בכתב ולקבל את אישור בית המשפט. כמובן שבמקרים כאלו יתכנו שינויים גם בדמי המזונות.

מוסכם

המשפחה החדשה היא משפחה לכל דבר ועניין והשאיפה תהיה תמיד לספק לילדים את כל הצרכים הבסיסיים שחוץ ממזון, בריאות וחינוך כוללים גם נוכחות של שני הורים משמעותיים ופעילים בחיי הילדים.

אם כך, אמרו להתראות למשמורת ולהסדרי הראיה ושלום להסדרי/ זמני שהות, וקחו בחשבון ששני הורים נוכחים הוא צורך בסיסי ביותר ולא מותרות.

 

אנחנו זמינים עבורכם ושמחים לעזור

השאירו פרטים ונחזור אליכם בזמן שיתאים לכם

צרו קשר
‏1-700-707736
משרד ראשי - חטיבת הצנחנים 12 מודיעין
  • סניף דרום-טופח 12 להבים
  • סניף צפון– שמריהו לוין 7 חיפה
  • סניף שרון– האומנות 6 נתניה
  • סניף שפלה– שמעון פרס 12 רחובות
  • סניף שוהם– הירדן 68 שוהם
  • סניף ירושלים– חכמי יוסף 43 ירושלים
  • רמת גן– ז'בוטינסקי 35 ר"ג בנין התאומים 2 קומה 4
  • סניף תל אביב– מנחם בגין 150 מגדלי ווי קומה 7 תל אביב
  • סניף חדרה– חטיבת אלכסנדרוני 4 חדרה
  • סניף פתח תקווה– מוטה גור 5 פתח תקווה
info@muskam.co.il

אנחנו זמינים עבורכם ושמחים לעזור

השאירו פרטים ונחזור אליכם בזמן שיתאים לכם

פתח צ'ט
איך אפשר לעזור?
אנחנו מחוברים ומוכנים לשוחח איתך עכשיו. פתח צ'ט.
Call Now Button דילוג לתוכן