גירושין עם ילדים – זה הזמן לוותר

החלטתם להתגרש, עשיתם באמת כל מאמץ אפשרי לשמור על התא המשפחתי ושם דבר לא צלח. ניסיתם הליכים אלטרנטיביים כמו טיפול זוגי, סדנאות למיניהן, טיפול פסיכולגי או פניה לרב הקהילה לנסות להגיע לשלום בית אמיתי אבל הריבים והמחלוקות נשארו ואיתם הכעסים והרצון להפריד כוחות.

מגשר גירושין בקלות

אבל שניכם מבינים שיש ילדים בתמונה ושהאחריות שיש לכם כלפי הילדים היא מלאה.

ההבנה שילד צריך אבא ואמא מתפקדים ושמחים היא משמעותית. המסר שתרצו להעביר לילדים הוא מסר של הורות טובה גם אם ההורים אינם בני זוג יותר. לכן הדבר החשוב והנכון ביותר לעשות לדעתנו במצב של פרידה היא לנסות לסיים את הנישואין בהליך של גישור ללא בתי משפט ומלחמות מיותרות שברוב המקרים יבליטו את הצד השלילי ביותר בכם.

ברור שכל אחד מבין זאת שהוא נמצא במצב רגוע ויושב לחשוב עם עצמו על הדרך שבא הוא רוצה להתגרש. אם נשאל 100 אנשים שלא שוקלים (כרגע) להתגרש ,איך הם היו מעדיפים לנהל הליך גירושין במידה ובעתיד יחליטו להתגרש- האם בהליך משפטי או גישור גירושין , סביר שהרוב המכריע  יעדיפו הליך גישור. הסיבות לכך ברורות : הליך הגישור הרבה יותר קצר, עולה הרבה פחות והכי חשוב פותח דלת להורות משותפת בריאה וארוכת טווח.


 

אז למה עדיין ישנם זוגות שבוחרים לעשות זאת בהליך משפטי

סיבה ראשונה היא, שבהליך משפטי אין תלות תלוי בבן/ת הזוג. אם החלטתי להתגרש ובן הזוג אינו רוצה אני עדיין יכול לגשת לבית הדין הרבני או לבית המשפט לענייני משפחה ולפתוח תיק שבסופו כנראה יוביל להליך משפטי ולגט. הדבר אינו דומה בגישור: בשביל להגיע להליך גישור שני בני הזוג צריכים לבוא מרצונם החופשי. אם צד אחד אינו מעוניין להתגרש כי זה מרגיש לו לא נכון או לחילופין הוא רוצה להתגרש רק דרך בית משפט, הצד השני אינו יכול להכריח אותו להגיע להליך גישור.

סיבה נוספת, הרבה אנשים לא מודעים שהאפשרות לסיים את הנישואין בדרך אחרת מבית משפט קיימת בכלל, לפני 20 שנה הורגלנו שכרוצים להתגרש לוקחים עו"ד ומתגרשים בהליך משפט. היום לאט לאט יותר אנשים מבינים שזאת לא הדרך הנכונה והטובה ביותר ולא בכדי, אחרי חקיקת החוק החדש – החוק להסדר התדיינויות במשפחה, זוגות רבים בוחרים הליך של גישור.

סיבה שלישית ומובנת היא הכעסים והאגו. בהרבה מקרים הריב שהוביל את בני הזוג להתגרש הוא גם זה יגרום להם לא להגיע לגישור. צריך להבין שבני זוג מגיעים למצב שהם מחליטים לפרק את החבילה לאחר שנים ביחד ואחרי חשיבה ארוכה, קיים מטען אישי שכל אחד מבני הזוג נושא איתו. לא כל אחד מסוגל במצב כזה של חוסר תקשורת וכעס להגיע להליך גישור למרות שהוא יודע שזה בהחלט הדבר הנכון לעשות.

זוגות רבים מבינים, שהליך גישור יחסוך להם בכל דרך הרבה כאבי לב, כספים ולחצים מיותרים ובעיקר ישאיר אותם הורים מכבדים לילדיהם.

הסתכלו קדימה,

קחו לעצמכם 5 דקות ותדמיינו אתכם מקבלים במשפט את כל מה שרציתם, שהצלחתם/ן להוציא מבן/ת הזוג את כל מה שביקשתם ויותר.

מה יהיה עוד 5 שנים לדעתכם, איזה סוג של הורות תהיה לכם עם הילדים שאתם כ"כ אוהבים?

האם אתם חושבים שהילד יגדל בצורה טובה עם הורים שלא מתקשרים?  אם תרצו שאת השמחות של המשפחה תעשו בנפרד? האם זה שווה את זה? תזכרו דבר חשוב, הילדים לא אשמים שאתם מתגרשים.

אנחנו זמינים עבורכם ושמחים לעזור

השאירו פרטים ונחזור אליכם בזמן שיתאים לכם

צרו קשר
‏1-700-707736
משרד ראשי - חטיבת הצנחנים 12 מודיעין
  • סניף דרום-טופח 12 להבים
  • סניף צפון– שמריהו לוין 7 חיפה
  • סניף שרון– האומנות 6 נתניה
  • סניף שפלה– שמעון פרס 12 רחובות
  • סניף שוהם– הירדן 68 שוהם
  • סניף ירושלים– חכמי יוסף 43 ירושלים
  • רמת גן– ז'בוטינסקי 35 ר"ג בנין התאומים 2 קומה 4
  • סניף תל אביב– מנחם בגין 150 מגדלי ווי קומה 7 תל אביב
  • סניף חדרה– חטיבת אלכסנדרוני 4 חדרה
  • סניף פתח תקווה– מוטה גור 5 פתח תקווה
info@muskam.co.il

אנחנו זמינים עבורכם ושמחים לעזור

השאירו פרטים ונחזור אליכם בזמן שיתאים לכם

פתח צ'ט
איך אפשר לעזור?
אנחנו מחוברים ומוכנים לשוחח איתך עכשיו. פתח צ'ט.
דילוג לתוכן