כמה עולה גישור בהליך גירושין?

עבור זוגות רבים, הדרך הנוחה ביותר לבצע גירושין היא באמצעות הליך גישור, אשר מתאים לזוגות עם יכולת להגיע להסכמה ולחשוב על עתיד ילדיהם בעדיפות הראשונה. 

אופי שכזה מאפשר לבני הזוג לייצר תשתית בריאה לשיח משותף. באמצעות גישור גירושין ניתן להגשים את הדברים החשובים לכל צד, בד בבד עם שמירה על עתיד הילדים.

יתרה מכך, גירושין באמצעות הליך גישור היא כנראה הדרך הזולה והמהירה ביותר להתגרש.

במאמר קצר זה איגדנו עבורכם את כל מה שצריך לדעת בנוגע לעלויות גישור בהליך גירושין. 

המשיכו לקרוא!

כיצד מתבצע הליך הגישור?

על מנת להבין כמה עולה הליך גישור חשוב להבין כיצד הוא מתנהל. בשלב הראשון, בני הזוג יפגשו עם מגשר או מגשרת, וייערכו איתם שיחה קצרה. 

מטרת השיחה היא להציף את נסיבות הגירושין, את המחלוקות וההסכמות המרכזיות, ובעיקר – ליצור תשתית של אמון בין הזוג למגשר כדי לאפשר הליך בריא ויעיל.

 חלק מהמגשרים בוחרים לבצע פגישות אישיות בנוסף לפגישות המשותפות, וזאת על מנת ליצור מצב בו ״זה נהנה וזה לא חסר״. 

הליך גישור ממוצע נמשך בין 4-7 פגישות שכל אחת מהן היא בת שעה וחצי-שעתיים, כאשר ככל שבני הזוג יגיעו מוכנים יותר – הליך הגישור יכול להימשך לאורך פגישות ספורות. 

לחילופין, למרות רצון בני הזוג לבצע הליך מוסכם, כאשר בני הזוג אינם בשלים מספיק או כאשר קיימת מידה (אף פחותה) של עוינות ביניהם, יידרשו פגישות נוספות בגישור באופן אשר יוסיף לעלותו.

מהם המודלים האפשריים לתשלום על הליך גישור?

קיימים שני מודלים מרכזיים לתשלום על הליך גישור – חבילת גישור ותשלום שעתי. 

במודל הראשון, בני הזוג רוכשים חבילת גישור, הכוללת בדרך כלל 10-12 שעות גישור, כאשר במסגרת מחיר החבילה נכללת גם עלות עריכת הסכם הגירושין. 

היתרון המשמעותי בחבילת גישור הוא שבני הזוג מודעים לעלות הכוללת של ההליך בטרם תחילתו וגם פעמים רבות מודל כזה מאפשר לעיתים לבוא לקראת בני הזוג במחיר מוזל יותר שכן צפויות להם שעות רבות יותר. 

במודל השני, לפיו בני הזוג משלמים באופן שעתי, מדובר במודל המתאים יותר לזוגות בשלים ומוכנים להליך גישור, באופן המאפשר להשלים את התהליך בשעות בודדות. 

אמנם כל שעת גישור תהיה יקרה יותר, ועריכת הסכם הגירושין מתומחר באופן נפרד (בדרך כלל עלות ההסכם נעה בין 7,000-15,000 ש״ח פלוס מעמ), אך במצב שכזה הליך הגישור יכול להיות זול יותר בהשוואה לרכישת חבילת גישור. 

כדאי לדעת שמוסכם מרכז המגשרים הארצי מאפשר עלויות ופריסת תשלומים נוחה יותר  ובד"כ עלות של ההליך כולו כולל ההסכם הוא נע בין 12,000 ₪-15,000 ₪ פלוס מעמ כולל הכל. יש פעמים שדרושות מעט שעות ולכן הסכומים אף פחותים מאלו.

כמה מילות סיכום

מוסכם מרכז המגשרים הארצי נותן מעטפת מלאה לזוגות המעוניינים לבצע גירושין באופן מוסכם באמצעות שירותי גישור, החל מפגישות ייעוץ אישות וזוגיות וכלה בהליכי גישור ועריכת הסכמי גירושין. מאוד הזוגות שהסתייעו בשירותינו הגיעו לגירושין באופן מוסכם וזאת לשביעות רצונם המלא.

צרו קשר לקבלת ייעוץ ראשוני!

ל"מוסכם" בטלפון 1-700-70-77-36

או להשאיר פרטים במייל ואחד מנציגנו יחזור אליך.

צוות "מוסכם" -מרכז המגשרים הארצי

אנחנו זמינים עבורכם ושמחים לעזור

השאירו פרטים ונחזור אליכם בזמן שיתאים לכם

צרו קשר
‏1-700-707736
משרד ראשי - חטיבת הצנחנים 12 מודיעין
  • סניף דרום-טופח 12 להבים
  • סניף צפון– שמריהו לוין 7 חיפה
  • סניף שרון– האומנות 6 נתניה
  • סניף שפלה– שמעון פרס 12 רחובות
  • סניף שוהם– הירדן 68 שוהם
  • סניף ירושלים– חכמי יוסף 43 ירושלים
  • רמת גן– ז'בוטינסקי 35 ר"ג בנין התאומים 2 קומה 4
  • סניף תל אביב– מנחם בגין 150 מגדלי ווי קומה 7 תל אביב
  • סניף חדרה– חטיבת אלכסנדרוני 4 חדרה
  • סניף פתח תקווה– מוטה גור 5 פתח תקווה
info@muskam.co.il

אנחנו זמינים עבורכם ושמחים לעזור

השאירו פרטים ונחזור אליכם בזמן שיתאים לכם

פתח צ'ט
איך אפשר לעזור?
אנחנו מחוברים ומוכנים לשוחח איתך עכשיו. פתח צ'ט.
דילוג לתוכן