כמה עולה להתגרש בישראל 2017?

עלויות גירושין בישראל 2017

ההחלטה להתגרש אינה החלטה פשוטה, שיש לה משמעויות כלכליות שצריך לתת עליהן את הדעת.

במאמר זה נזכיר את "עלות הגירושין" והכרוך בה, עלות ההליך עצמו.

עלות הגירושין:

גירושין זה לא "עסק כלכלי". מה שיש לשניכם עומד באופן כללי להתחלק בין שניכם, וכל אחד יצטרך לעמוד בזכות עצמו ו"לחשב מסלול מחדש"…

למה הכוונה?

באופן כללי נקבע כי רכוש שצברתם במהלך חיי הנישואין מתחלק בין בני הזוג באופן שווה. למשל, זוג שרכש במהלך חיי הנישואין דירה, שווי הדירה אמור להתחלק ביניהם באופן שווה. כך גם למשל, זכויות פנסיה, רכוש משותף וכו'. כמובן שהסבר זה הוא כללי וצריך לשבת עם איש מקצוע כדי להבין את משמעות החלוקה, סייגים וכללים ולחלק באופן ראוי ומתאים.

עלויות ההליך עצמו:

עלויות ההליך עצמו תלויות במספר פרמטרים, כאשר הראשון שבהם הוא המסלול שבו בוחרים ללכת. האם בוחרים באופציה של בית המשפט או בוחנים אלטרנטיבות אחרות.

האלטרנטיבה של בית המשפט יקרה, ככלל, לעין ערוך מאופציות אחרות. מדובר באופן כללי בסכומים של עשרות אלפי שקלים לכל צד. מעבר לכך, מדובר לרוב, בהליך ארוך ומייגע לשני הצדדים כשבמרכזו עשויים לסבול הילדים (ולא משנה באיזה גיל הם).

לא בכדי החליטה המדינה בחוק (החל מיולי 2016), כי לפני שיפגשו בני הזוג עם שופט או שופטת עליהם לבחון אלטרנטיבות אחרות. נסביר:

כיום, לאחר החוק החדש, החוק להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה (שנכנס לתוקף ביולי 2016) יש להגיש "בקשה ליישוב הסכסוך" ולא "תביעה" כבעבר. במסגרת הבקשה  בני הזוג יקבלו הזמנה למפגש ביחידות הסיוע שליד בית המשפט, וזאת לפני שיגיעו לדיון אצל שופט. המטרה היא לאפשר להם למצוא אלטרנטיבות אחרות להליך המשפטי ולראות האם הן מתאימות להן. אחת האלטרנטיבות המרכזיות היא הליך הגישור. אם בני הזוג מסכימים ומבינים שהדרך הכי נכונה עבורם להתגרש היא בדרכי נועם ובצורה מכובדת, הם יתבקשו לנסות הליך גישור. הליך הגישור עצמו, ככלל, אינו מתנהל בבית המשפט ועל הזוג למצוא מגשר המתאים להם.

לכן, לקוחות רבים, שמבינים את המשמעות של בחירת הנתיב המשפטי מבחינת העלות, מבחינת הזמן וכמובן מבחינת עלויות אחרות כמו מתחים נפשיים שלהם ושל ילדיהם, יפנו כבר מלכתחילה לגישור ולא לבית המשפט. כמובן שעל פניה כזו להיות בהסכמה של בני הזוג.

כאשר זוג בוחר בהליך הגישור, האפשרות שלו לסיים את ההליך בזמן קצר ובמחיר נוח, גדולה יותר.

מעבר לכך יתרונו של הליך הגישור הוא האפשרות לחשיבה על חלוקה אחרת של הנכסים שלכם. אם בבית המשפט מי שקובע עבורכם הוא השופט, הרי שבגישור אצל מגשר מקצועי תוכלו לבחון מספר דרכים לחלוקת הנכסים (למשל קיזוז חלק מזכויות הפנסיה בתמורה לקניית הבית מבן הזוג, אם אחד מכם ירצה להישאר לגור שם…)

אז איך נקבע בעצם מחיר ההליך עצמו אצל המגשר/ת

כאשר לקוחות פונים אלינו בשאלה מהו מחיר הגישור, אנו שואלים מספר שאלות כדי להבין מה המקרה ומה סדר גודל העלויות (למרות שהעלויות במרכז "מוסכם" הן קבועות ונוחות לכל כיס). עדיין הלקוח מבקש לדעת סדרי גודל.

השאלה הראשונה הנשאלת מה נחוץ לבני הזוג.

מרבית הזוגות פונים על מנת להתגרש, אך לעיתים ותוך כדי שיחה או תוך כדי גישור הם מבקשים לברר את האופציה להישאר ביחד בכל זאת. במקרים כאלו עשויות להיות מספר פגישות מצומצם של הליך גישור זוגי המאפשר לבני הזוג לקבוע מה הצרכים שלהם כזוג ואיך חיי הזוגיות והמשפחה שלהם אמורים להיראות מעתה והלאה. תמחור להליך כזה הוא תלוי מספר הפגישות אך בסופו של יום הזוג יוצא ברווח גדול של הצלת חיי הנישואים ויציאה לדרך חדשה וטובה יותר.

במידה שבהליך בוחר הזוג כן להתגרש, עלות ההליך גם כן תלויה במספר הפגישות הנדרשות וכמובן בהסכם שעורך המגשר ואותו יש לאשר אח"כ בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני. אצלנו ב"מוסכם", העלויות קבועות והתמחור לפי שעה. עם זאת במידה שעל בני הזוג להגיע להסכמה בנושאים רבים ונדרשות מעל שתיים או שלוש פגישות, הם בוחרים לקחת "חבילת גישור" מוזלת לפיה הם משלמים עבור כל ההליך כולל הסכם. כך הם יכולים לשבת בנחת, בלי ל"הציץ" בשעון כל רגע ולעבור את ההליך כאשר הם יודעים שאין להם תשלום נוסף מעבר למה ששילמו. לקוחות רבים בוחרים באופציה זו שמוזילה את ההליך ומרגיע מבחינה כספית, שכן נעלם מסך ה"אי ודאות" והם יודעים את המחיר בדיוק. אפשר לדבר בנחת על הכל ולא צריך למהר לשום מקום.

לכן המלצתנו היא:

במידה שאינכם יודעים מה בדיוק הכיוון, שאתם רוצים להתגרש אך לא בטוחים לגמרי בצעד הזה, שאתם שוקלים גירושין אך לא מבינים את המשמעויות הכרוכות בכך, פנו לגישור על מנת לקבל כיוון ולהחליט על המשך הדרך.

במידה שאתם כן נחושים להתגרש, בין אם מדובר בהחלטה של אחד מכם או של שניכם, נסו לפתור אותה בדרכי שלום בזמן קצר ובעלות נמוכה. אנו מודעים לכך כי קיים קושי נפשי גדול, גם אם שניכם שלמים עם ההחלטה ובוודאי שאם רק אחד מכם רוצה. זה בוודאי לא קל לאף אחד מכם. יחד עם זאת, במסגרת הליך הגישור תוכלו לחשוב יחד איך לסיים את הקשר כך שלשניכם ולילדכם יהיה קל יותר להמשיך הלאה בצורה טובה ראויה ומכובדת. ואל תשכחו, גם אם אתם מסיימים את הקשר הזוגי ביניכם, אתם לעולם נשארים הורים לילדיכם, גם כשהם גדולים. הקשר ביניכם משפיע עליהם מאוד ובוודאי שגם אופן הפרידה.

לסיכום, איך יתנהל ההליך מבחינת עלויות:

כבר בשיחת הטלפון הראשונה למרכז "מוסכם" 1-700-70-77-36 נשוחח ביננו על מה שנחוץ לכם ובאיזו צומת אתם עומדים ותקבלו מענה מפורט על המחירים הנוחים שלנו.

לאחר מכן ובכפוף להסכמתכם, כמובן, נתאם פגישה ראשונה.

זוג המבקש להתגרש יקבע פגישה להיכרות עם המגשר או המגשרת, ובמידה שיחליטו להמשיך בהליך יוכלו להמשיכו כבר באותה פגישה.

זוג שעדיין מתלבט או שאין תמימות דעים ביניכם האם זה הצעד הנכון, יתאם פגישה בעלות סמלית כדי להחליט יחד על המשך הדרך.

גירושין אינם דבר טכני והם לא קלים, גם למי שיזם אותם.

גם בהליך הגישור יתכנו עליות ומורדות נפשיים.

אך בהליך הגישור תוכלו לחצות את הנהר עם הרבה מאוד "קרשי הצלה", ביניהם: ההתנהלות בבית בזמן ההליך באופן נכון יותר עבורכם ועבור הילדים, תוכלו לבנות מנגנונים להווה ולעתיד כהורים, וכמובן שיינתן מקום להתייחסות לכלל הדברים שחשובים לכם או מפריעים לכם.

ובנימה אישית, מגשרים טובים ומקצועיים יסייעו לכם להיות שלמים יותר בדרך שתבחרו, להקל על הליך הפרידה, הם ילמדו על  היכולת הכלכלית של כל אחד מכם ואיך נכון עבורכם לעשות את זה, הם יבינו יחד אתכם את הצרכים והרצונות האמיתיים שלכם.

בברכת הצלחה,

צוות "מוסכם"

אנחנו זמינים עבורכם ושמחים לעזור

השאירו פרטים ונחזור אליכם בזמן שיתאים לכם

צרו קשר
‏1-700-707736
משרד ראשי - חטיבת הצנחנים 12 מודיעין
  • סניף דרום-טופח 12 להבים
  • סניף צפון– שמריהו לוין 7 חיפה
  • סניף שרון– האומנות 6 נתניה
  • סניף שפלה– שמעון פרס 12 רחובות
  • סניף שוהם– הירדן 68 שוהם
  • סניף ירושלים– חכמי יוסף 43 ירושלים
  • רמת גן– ז'בוטינסקי 35 ר"ג בנין התאומים 2 קומה 4
  • סניף תל אביב– מנחם בגין 150 מגדלי ווי קומה 7 תל אביב
  • סניף חדרה– חטיבת אלכסנדרוני 4 חדרה
  • סניף פתח תקווה– מוטה גור 5 פתח תקווה
info@muskam.co.il

אנחנו זמינים עבורכם ושמחים לעזור

השאירו פרטים ונחזור אליכם בזמן שיתאים לכם

פתח צ'ט
איך אפשר לעזור?
אנחנו מחוברים ומוכנים לשוחח איתך עכשיו. פתח צ'ט.
Call Now Button דילוג לתוכן