מגשר מומלץ | איך נבחר את מגשר הגירושין הנכון עבורינו ?

מה באמת חשוב בבחירת מגשר או מגשרת לגירושין

עו"ד מגשרת מאיה שפירא – מרכז "מוסכם"

ההחלטה להתגרש אינה החלטה פשוטה. היא מלווה במחשבות רבות: מחשבות על פרידה, כישלון, עזיבה, פירוק הבית והמשפחה ותהיות שונות באשר לשאלה "האם אני עושה את הדבר הנכון".

משיחות הטלפון הראשונות של לקוחותינו, ניתן ללמוד על מספר שאלות מרכזיות חשובות שעולות בשיחה ואשר חוזרות על עצמן אצל מרבית המתקשרים.

מה כולם שואלים?

איך מתבצע ההליך

כמה הוא עולה

כמה זמן ייקח ההליך

איפה משרד הגישור

אילו שאלות חשובות וכדאי לשאול אותן, אך האם באמת אילו השאלות שיכריעו בבחירת המגשר או המגשרת הטובים עבורכם?

דמו לצורך המחשה קניית רכב: ניתן לקנות רכב ספורט 2 מושבים מהיר מאוד וחדשני (לכל חובבי הרכבים, מתנצלת כבר עכשיו על הבורות בנושא רכבים…) הרכב מקסים, אך האם הוא באמת משרת את צרכי אותו לקוח שמגיע עם משפחתו מרובת הילדים ומתנייד רוב הזמן בשטח עירוני?

כך גם בגישור, רצוי לדעת מה חשוב לכם ולדעת כי המגשר או המגשרת שבחרת נכונים לך ולמשפחתך. לשם כך נעבור יחד על כמה דגשים רלוונטיים ובסוף אתן המלצתי לבחירה.

השאלות הרלוונטיות לבחירת המגשרים או מרכז הגישור:

כדי לדעת מה נחוץ לשאול, כדאי שנלמד מעט על ההליך עצמו:

אם הייתי יכולה לעשות סקר בקרב לקוחותיי מה שאלו בשיחה הראשונה ומה היו שואלים בדיעבד, אחרי שהבינו את משמעות ההליך, כמעט שלא היה זוג שהיה חוזר על אותן שאלות. למה הכוונה?

תחילתה של שיחת הטלפון הראשונה כמעט קבועה אצל מרבית הלקוחות. ניתן לומר, באופן כללי, כי הרוב מספרים שמטרתם לסיים את ההליך כמה שיותר מהר, כמה שיותר זול, לחלק מה שצריך ביניהם מבחינת החוק וזהו…לכן, חשוב להם לדעת בעיקר כמה זמן ייקח ההליך וכמה זה יעלה להם.

אפשר בהחלט להבין  את דפוס החשיבה הזה. ולכאורה, אכן מדובר במשוואה פשוטה. הרי יש חוקק ויש פסיקה, צריך רק להגיע, לחלק מה שצריך וזה הכל. האומנם?

אז נכון, בכל גישור אמורים להחליט בנושא הילדים והרכוש: דירות, רכבים, חפצים, זכויות פנסיוניות. אבל אם הכל היה כל כך פשוט, גם ההליכים בבית המשפט היו מסתיימים בפגישה או שתיים (הרי שם השופט מחליט ולא נדרשת כל הסכמה שלכם להחלטה, בשונה מהליך גישור, שם אתם אלו שתבנו את ההסכמות שלכם). השופט היה מכניס את כל הנתונים שלכם לנוסחה ומגיש לכם פלט בצורת הסכם גירושין.

בפועל, ההליך בבית המשפט לא מתנהל יום או יומיים אלא יותר בכיוון של שנה-שנתיים (על כל העלויות הכספיות והנפשיות של בני הזוג וילדיהם המתלוות לכך), וכל אחד מבני הזוג ועורכי דינם מפרשים את החוק והפסיקה אחרת לגמרי ובאופן שמאוד יתאים ללקוח שלהם. "חצי –חצי", מסתבר, הוא לא מונח מתמטי.

וראה זה פלא, בהליך גישור, אם המגשרים ידעו לנהל נכון את ההליך עבור המשפחה הספציפית שלכם, ההליך יהיה מספר פגישות והסכם.

אם כך, נדרש לבחור מגשר או מגשרת שידעו לנהל נכון את ההליך עבורכם.

מה חשוב לדעת:

מענה מקצועי

המגשר או המגשרת צריכים להיות מקצועיים ומנוסים. כאלו שניהלו לפחות 10 הליכי גישור. אך המקצועיות אינה באה לידי ביטוי רק בעריכת הסכמים ובניסיון, אלא ביכולת ובפוטנציאל של אותם מגשרים. אין ערובה לכך שמי שערך יותר הסכמים הוא מגשר טוב יותר. מה כן חשוב לדעת? חשוב לדעת שאתם סומכים עליהם, שהתשובות לשאלות שלכם מקבלות מענה שנכון עבורכם, שמתאפשר לכם להגיע להחלטות שטובות לכם ולא החלטות שמתקבלות בשבילכם (למגשר אסור להחליט בשבילכם), שמתאפשר לכם להתייעץץ עם עורכי הדין שלכם. במילים אחרות: מקצועיים, מנוסים, קשובים ומסוגלים לבנות אתכם הסכמות המתאימות לכם ולמשפחתכם. זהה מה שחשוב בעבודת המגשר.

ב"מוסכם" מגשרים העונים על דרישות אלו ויותר. מגשרים מקצועיים ומנוסים, , בעלי יכולת להבין ולחלץ את הצרכים שלכם מתוך השיחה, קשובים לצרכים שלכם הן החומריים והן הנפשיים, ומסייעים לכם בזכות מקצועיותם לבחור את האופציות לפתרון המתאימות לכם. חשוב לנו לדעת כי אתם שלמים על כל החלטה שהגעתם אליה.

שיח ודיון בוני הסכמות

הנישואים הם לא דבר טכני, גם לא הגירושים.

הגירושים הם הליך קשה, הוא נשען מחד על עבר של "כישלון הנישואים" ומאידך על חוסר ודאות באשר לעתיד.

המתח גדול ולא תמיד אפשר להתנהל באופן רגוע. אם בבית המשפט אתם מתרחקים זה מזה וכל אחד שומר ומגן על זכויותיו בחירוף נפש, הרי שתפקיד המגשר בהליך של גישור לאפשר לכם לראות את האינטרסים המשותפים שלכם. מגשרים מקצועיים וטובים יאפשרו ניהול שיח בונה על מנת לאפשר לכם להגיע להסכמות הטובות ביותר עבור שניכם ועבור ילדכם, בלי שתוותרו על זכויותיכם.

אצל מגשרי "מוסכם" שיח נעים ובונה הסכמות הוא חשוב מעין כמוהו. לא השגת ההסכם היא המטרה, אלא דרך בניית ההסכמות. כך נוכל לייצר יחד איתכם מודל לפיו תתנהלו לאחר הגירושין כהורים.

בניית הסכמות המתאימות למשפחה שלכם

מניסיוני ומניסיון חברי אומר כי אין כמעט גישור הדומה למשנהו ואין הסכם אחיד לכולם. כל הליך מתנהל באופן שונה, גם אם הנתונים העובדתיים דומים: קחו למשל, 2 זוגות, באותם גילאים עם אותו מעמד סוציואקונומי, אותו גובה משכורת, עם אותו מספר ילדים ובאותם גילאים – אין שום ודאות כי ההליך עצמו יתנהל באותו אופן או שההסכם יהיה דומה. הכל תלוי בצרכים של אותה משפחה ובדרך שבה הם רואים את דרך חייהם.

מענה להתנהלות עד לפרידה

אדם שעובר הליך גירושין חש פעמים רבות אי ודאות, חוסר אונים, מתח נפשי  ואופן ההתנהלות בבית עד הפרידה.

נחוצים לכם מגשרים שיוכלו לתת מענה לצרכים האלו. שיוכלו להכיל ולנתב. שיוכלו לדבר על הדברים החשובים ולהפריד את העיקר מהטפל. שיוכלו לתת מענה מידי אם אתם זקוקים לכך. שילוו אתכם בתהליך.

בני זוג שהיו בתהליך אצל מגשרי "מוסכם" מעידים כי אכן היו זקוקים ל"קרשי ההצלה" האלה בחציית "נהר הגירושים" שלהם. הליווי המתמיד סייע להם להתנהל בבית בתוך הליך הגירושין באופן נכון יותר עבורם ועבור הילדים עד לפרידה ולהוריד את מפלס המתח.

שאלת המחיר

אין לזלזל בשאלת המחיר. המחיר אותו תשלמו צריך להיות סביר. אך יותר חשוב שתשאלו את עצמכם מה אני מקבל.

אפנה את תשומת לבכם לכך, כי ברמה הכללית, ההבדלים הם לא משמעותיים (זה עשוי להיות כמה אלפי שקלים בודדים), ועדיף להתמקד במציאת מגשרים שתסמכו עליהם ושיבנו אתכם הסכמות לכל השנים הבאות אחרי הגירושין.

ב"מוסכם" מחירים שווים לכל נפש ואחידים לכולם.

שאלת הזמן

מאוד קשה לענות על שאלת הזמן. אפשר לומר שבממוצע יתנהלו בין 5 ל-8 פגישות. אבל יש זוגות שדרוש להם פחות ויש זוגות שדרוש להם יותר. ניתן ללמוד על כך לאחר הפגישה הראשונה בה מכירים אתכם טוב יותר. כל תשובה אחרת היא פחות מקצועית.

ב"מוסכם" במסגרת החבילה (מומלץ שתשאלו על התנאים) המטרה היא לשלם פעם אחת סכום נמוך יותר ולכסות את כל הפגישות עד למועד החתימה על ההסכם. למדנו כי זו הדרך המועדפת. כך ניתן לעבור את ההליך בלי "להביט כל הזמן על השעון". הזמן הוא שלכם ותוכלו להיות בתוך התהליך בלי "רעשי רקע" של זמן וכסף.

שאלת המיקום

המיקום הוא רלוונטי אך לא הדבר המרכזי. מרחק נסיעה של כחצי שעה למגשרים טובים ומקצועיים הוא משהו שכדאי לקחת בחשבון. מכל מקום ועל מנת לשמור על נוחיותכם, צוות מגשרי "מוסכם" פרוסים ברחבי הארץ בערים מרכזיות.

נסכם:

תתמקדו בשאלה אצל מי תעברו את ההליך באופן שישרת את הצרכים שלכם ושל משפחתכם. במי שידע לתת מענה מקצועי ורגשי לכל השאלות, במי שידע לתת ליווי לכל אורך ההליך.

מגשרי "מוסכם" טובים ומקצועיים בתחום הזה. הם ילוו אתכם בנתיב המתאים לכם ולמשפחתכם, מניסיונם הם ירגישו אתכם את השלמות עם הליך הפרידה (כשצד אחד מסרב נפשית או בשל מצב כלכלי להיפרד, ההליך מתנהל אחרת), הם ילמדו על  היכולת הכלכלית של כל אחד מכם ואיך נכון עבורכם לעשות את זה, הם יבינו את הצרכים והרצונות האמיתיים שלכם, וכמובן שההליך יתבסס על צרכיהם של ילדיכם.

נהלו את השיחה הראשונה לפי השאלות שניתנו במאמר זה. חשוב שתנהלו שיחה פתוחה ונסו להרגיש – כן, לאינטואיציה תפקיד מרכזי, שהגעתם למקום הנכון.

אנחנו זמינים עבורכם ושמחים לעזור

השאירו פרטים ונחזור אליכם בזמן שיתאים לכם

Call Now Button
צרו קשר
‏1-700-707736
משרד ראשי - חטיבת הצנחנים 12 מודיעין
  • סניף דרום-טופח 12 להבים
  • סניף צפון– שמריהו לוין 7 חיפה
  • סניף שרון– האומנות 6 נתניה
  • סניף שפלה– שמעון פרס 12 רחובות
  • סניף שוהם– הירדן 68 שוהם
  • סניף ירושלים– חכמי יוסף 43 ירושלים
  • רמת גן– ז'בוטינסקי 35 ר"ג בנין התאומים 2 קומה 4
  • סניף תל אביב– מנחם בגין 150 מגדלי ווי קומה 7 תל אביב
  • סניף חדרה– חטיבת אלכסנדרוני 4 חדרה
  • סניף פתח תקווה– מוטה גור 5 פתח תקווה
info@muskam.co.il

אנחנו זמינים עבורכם ושמחים לעזור

השאירו פרטים ונחזור אליכם בזמן שיתאים לכם

לשיחת יעוץ והסבר מלא על התהליך ללא עלות או התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם בזמן שנוח לכם

פתח צ'ט
איך אפשר לעזור?
אנחנו מחוברים ומוכנים לשוחח איתך עכשיו. פתח צ'ט.
דילוג לתוכן