על גישור דרך סיפור

 

על גישור דרך סיפור – גירושין חוק חדש | גישור חוק חדש


שיחת ייעוץ חינם: 1700-707736

פרק א – "השיחה"

יעל (שם בדוי): "זהו נמאס לי, מתגרשים".

ארז (שם בדוי): "שוב התחלת?"

יעל: "בדיוק ההיפך, אני לא מתחילה שוב. . זה נגמר. היו לך את כל ההזדמנויות לתקן את המצב ביננו. החלון נסגר ארז. אני לא יכולה יותר להמשיך ככה."

ארז: "תפסיקי כבר. זה נמאס. נמאס מהשטויות שלך. כל כמה חודשים את נזכרת ל"פוצץ" את הנישואים שלנו ואחרי כמה ימים נרגעת. אני מציע לך להפסיק עם זה עכשיו, אני לא אסבול יותר את האמירות האלה."

יעל: "אני לא צוחקת, ארז. זה נגמר. קבעתי לנו גישור."

ארז: "את מה?"

יעל: "קבעתי לנו פגישה אצל מגשר."

ארז: "יעל, זה לא מצחיק אותי בכלל. תבטלי את זה או תלכי לבד".

יעל: "אי אפשר. יש גישור חוק חדש – צריך את 2 בני הזוג".

ארז: "יעל, תסגרי את העניין הזה מיד. אני לא הולך לשום גישור ושום כלום. הבנתי מה את מנסה לעשות. זה לא יעבוד. פעם אחרונה שאני אומר לך. תירגעי ונשכח מכל העניין. את רוצה, נצא בערב ונדבר ביננו".

יעל: "ארז, אני רצינית לגמרי. לדבר – רק אצל מגשר".

ארז: "את יודעת שלא יצא לך מזה כלום. יש לך כסף לעורכי דין? לי יש. אני אפנה לבית משפט. את יודעת שכשתראי את כתב התביעה את תחזרי אלי כמו טטלה".

יעל: "אין דבר כזה יותר "כתב תביעה". יש חוק חדש, לא שמעת?"

ארז: "איזה חוק? אני אלחם בך בבית משפט".

יעל: "לפי גירושין חוק חדש תצטרך להגיש "בקשה ליישוב הסכסוך". בית המשפט יקבל את הבקשה אבל לפני שנראה שופט נצטרך להגיע ליחידות הסיוע שליד בית המשפט, ואז ככל הנראה הם יפנו אותנו לגישור. אז בשביל מה כל הלופ הזה? בשביל מה שנתחיל לריב ונהיה במתח כזה? בוא נלך למגשר ונראה מה יש לו לומר לנו?"

ארז: "אני אבוא, אבל אני לא מתחייב לכלום. אני בא רק לשמוע. יש רק בעיה אחת, את כבר דיברת עם המגשר. את בטח סיפרת לו רק את הצד שלך והוא יחליט שאת צודקת".

יעל: "ארז, דיברתי עם "מוסכם". זה מרכז המגשרים הארצי. הם נתנו מידע כללי בטלפון על מה זה גישור ואיך מתנהל ההליך כולל עלויות. לאחר שדיברתי עם הנציג שלהם הם הפנו אותי למגשר המתאים לנו. הם לא מדברים בטלפון על המקרה הספציפי. הם הסבירו שכל מגשר מחויב בניטראליות כלפי 2 הצדדים. ולגביי מה שאמרת שאתה לא מתחייב לכלום, הם גם הסבירוו לי שההליך וולונטרי וכל אחד מאתנו יוכל להפסיקק אותו בכל זמן שנרצה. ודרך אגב, ארז, בניגוד למהה שאתה חושב ומה שאני חשבתי, המגשר לא יכול להחליט עבורנו. הוא רק יסייע לנו להגיע להסכמות שטובות ונכונות עבורנו ולפי מה שנחוץ לנו. חשוב לדעת את זה".

ארז: "ומה לגבי עלויות. יש לנו כסף לזה?"

יעל: "מה האלטרנטיבה שלנו, ארז? להמשיך לריב? לחיות במתח ובצעקות? צריך להחליט לאיזה כיוון הולכים, אבל ככה אי אפשר להמשיך ואתה יודע את זה. גם ניסינו טיפול זוגי וזה לא עבד.  והאופציה שהצעת להתגרש בבית משפט ממש לא רלוונטית: זה עשרות אלפי שקלים ודיונים והמתנה של חודשים בין דיון לדיון. ואתה יודע מה? עזוב את כל מה שאמרתי. בבית משפט, אתה יודע איך אתה נכנס אבל לא יודע איך תצא. והכל יהיה על הגב שלנו ועל הגב של הילדים. זה לא מגיע לנו, ארז. אתה באמת רוצה שמישהו אחר יחליט בשבילנו? אנחנו צריכים להחליט בשביל עצמנו".

ארז: "אני לא רוצה להתגרש".

יעל: "ואני כן רוצה. מבחינתי זה סגור. אבל אמרו לי ב"מוסכם" שחלק מההליך זה לוודא שבני הזוג שלמים עם ההחלטה, וגם אם אחד מהם שלם והשני לא מוצאים את הדרך שתתאים לשניהם. אני בטוחה שהם ידברו איתנו על זה. בכל מקרה אמרו לי שזה הליך יחסית קצר של כמה פגישות. ננסה ארז. אין מה להפסיד. נלך לפגישה הראשונה נשמע ונחליט יחד. זה הכי נכון בשבילנו".

ארז: "יהיה בסדר יעל, אגיע לפגישה ב"מוסכם", נדבר על הכל עם גורם מקצועי ונחליט יחד מה לעשות".

יעל: "תודה ארז, אני מעריכה את זה".

(להמשך קריאה: חפשו את פרק "ב" – הפגישה הראשונה בהליך הגישור")


שיחת ייעוץ חינם: 1700-707736

צור קשר

גלילה למעלה
צרו קשר
 • סניף דרום-טופח 12 להבים
 • סניף צפון- שמריהו לוין 7 חיפה
 • סניף שרון- האומנות 6 נתניה
 • סניף שפלה- שמעון פרס 12 רחובות
 • סניף שוהם- הירדן 68 שוהם
 • סניף ירושלים- חכמי יוסף 43 ירושלים
 • סניף תל אביב- מנחם בגין 150 מגדלי ווי קומה 7 תל אביב
 • רמת גן- ז'בוטינסקי 35 ר"ג בנין התאומים 2 קומה 4
 • סניף חדרה- חטיבת אלכסנדרוני 4 חדרה
 • סניף פתח תקווה- מוטה גור 5 פתח תקווה
 • info@muskam.co.il

אנחנו זמינים עבורכם ושמחים לעזור

השאירו פרטים ונחזור אליכם בזמן שיתאים לכם

מאיה

לשיחת יעוץ והסבר מלא על התהליך ללא עלות או התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם בזמן שנוח לכם

פתח צ'ט
איך אפשר לעזור?
אנחנו מחוברים ומוכנים לשוחח איתך עכשיו. פתח צ'ט.
דילוג לתוכן